Сейнт Луис Блус уволни Крейг Берубе, след като той ги изведе до единствената им титла за Купа Стенли
Снимка: nypost.com
New York Post | 2023-12-13 | 14:44:32

ST. ЛУИС — Сейнт Луис Блус уволни Крейг Берубе във вторник вечерта, скъсвайки връзките си с треньора, който изведе отбора до единствената титла за Купа Стенли.

Генералният мениджър на Блус Дъг Армстронг обяви уволнението на Берубе часове след загуба с 6-4 от Детройт Ред Уингс.

Загубата беше най-лошата четвърта поредна загуба за сезона за сините, които стартират сезона с 13-14-1.

Св. Луис е на шесто място в Централната дивизия, на девет точки зад водещия в дивизията Колорадо. Сините са на 10-о място от 16 отбора в Западната конференция.

Сините са на 26-то място в НХЛ по голове на мач (2,82). и имат втората най-лоша игра на мощност (7 за 83) в лигата с 8,4%.

57-годишният Берубе изведе сините до шампионата за Купа Стенли през 2019 г.

Той замени Майк Йео като треньор на 20 ноември 2018 г. като временен треньор и поведе невероятен обрат. Той изведе Сейнт Луис до рекорд от 38-19-6 през 2018-19.

В шестия си сезон със сините Берубе имаше рекорд от 206-131-44. Общата му победа се нарежда на трето място в историята на отбора. Той регистрира 24 победи в плейофите в 51 мача след сезона.

Св. Луис поведе с 4-3 в третия период срещу Детройт във вторник вечерта, преди да даде два гола и гол на празна врата късно, губейки за пети път в шест мача.

„Трябва да спечелите всичко, нали? Това няма да се случи просто така“, каза Бербю след мача. „Трябва да го спечелите. Трябва да играете по правилния начин, за да го спечелите. Трябва да правите малките неща правилно. Тази вечер направихме много добри неща. Вкарахме достатъчно голове, за да спечелим мача, но в крайна сметка тази вечер не се погрижихме много добре за предната част на нашата мрежа.”

Сините назначиха Дрю Банистър, треньор на Спрингфийлд Тъндърбърдс от Американската хокейна лига, за временен треньор.

49-годишният Банистър е бил треньор на Спрингфийлд в продължение на три сезона. Той изведе отбора до рекорд от 93-58-19 в редовния сезон.

Роденият в Белвил, Онтарио, също насочи Тъндърбърдс към последователни участия в плейофите, включително 2021-22, когато спечелиха Източната конференция и достигнаха финала за Купата на Калдър.

Банистър ще бъде зад резервната скамейка в четвъртък вечер, когато Сините приемат Отава Сенаторс.

Той изигра 164 мача от редовния сезон на NHL за Tampa Bay Lightning, Edmonton Oilers, Anaheim Mighty Ducks и New York Rangers.

Смяната на треньора на сините бележи четвъртия път, когато Армстронг уволнява треньор през сезона. Той уволни Дейвис Пейн през 2011 г., Кен Хичкок през 2017 г. и Йео през 2018 г.

Сините са третият отбор, който прави треньорска смяна този сезон. Едмънтън Ойлърс уволни Джей Уудкрофт в средата на ноември и го замени с Крис Ноблаух. Минесота Уайлд назначи Джон Хайнс за треньор преди малко повече от две седмици, след като уволни Дийн Евасън.

Източник: nypost.com